Zarządzanie i priorytetyzacja zadań

Zyskaj pewność, że priorytetowe zadania zostaną zrealizowane. System rozdzieli je między pracowników zgodnie z aktualnymi potrzebami, dzięki czemu szybko wyczyścisz backlog.

Zobacz rozwiązania
Zarządzanie i priorytetyzacja zadań

Co możesz usprawnić?

Twój zespół ma poczucie chaosu i dezorganizacji ciągłymi „ad hocami” i „wrzutkami” od biznesu.

Dostrzegasz potrzebę uwolnienia Twojego czasu, który poświęcasz na bieżącą organizację pracy zespołu.

Nie chcesz już dłużej obawiać się, czy priorytetowe zadania będą zrealizowane.

W czym możemy Ci pomóc?

Automatyzuj delegowanie zadań

System wskazuje każdemu pracownikowi, które zadanie powinien aktualnie realizować. Dzięki temu nie rozprasza się organizowaniem pracy oraz planowaniem i może w stu procentach skoncentrować się na wykonywaniu zadań.

Miej gwarancję, że priorytetowe zadania zostaną zrealizowane na czas

Rozdzielanie zadań odbywa się według priorytetów ustalonych przez Ciebie, priorytetów wynikających z umowy z klientem (SLA) oraz kompetencji pracowników.

Monitoruj, co i na kiedy musi być zrobione

Masz w jednym miejscu bieżący status wszystkich zadań, więc nie musisz tworzyć skomplikowanych raportów i stale wyciągać danych z wielu systemów.

Bądź spokojny, że Twoi pracownicy wiedzą, co i na kiedy mają zrobić

Zamiast szukać zadań na różnych platformach, uzyskują informacje o nich w jednym miejscu, pełniącym funkcję dashboardu.

Efektywna optymalizacja procesów jest w stanie sprawić, że, w ciągu kilku tygodni możesz uwolnić 16 proc. swojego czasu oraz czasu innych liderów. Wasi pracownicy liniowi mogą w tym czasie uwolnić na inne czynności 12 proc. swojego czasu. 

Sprawdź, ile extra godzin możecie uwolnić dzięki Harmodesk w ciągu kilku miesięcy — skorzystaj z kalkulatora uwolnionego czasu, który stworzyliśmy na podstawie doświadczeń w ponad 500 zespołach Business Services oraz Back/Middle Office.

Sprawne zarządzanie zadaniami zespołu

Jak sprawnie zarządzać swoim zespołem i zadaniami wykonywanymi przez pracowników? Zobacz jak może wyglądać zarządzanie zadaniami w Twoim zespole jeżeli wdrożysz odpowiedni program do zarządzania zadaniami. To proste narzędzie da Ci możliwość zarządzania zadaniami całego zespołu maksymalizując efektywność Twojej pracy i pracy Twoich pracowników. Oto czego potrzebujesz w pierwszej kolejności, aby wybrać odpowiednie narzędzie: Przewodnik po metodach organizacji pracy w Business Services i Back Office.


Od zarządzania zadaniami do zarządzania projektami

Czym to się różni? Bieżące zarządzanie zespołem Business Services lub Back Office to w dużej mierze zarządzanie zadaniami powtarzalnymi opartymi o listę zadań, wrzutki. Niezależnie, jak Ty i Twoi pracownicy tworzycie listy zadań i realizujecie zadania adhocowe, jeżeli zastąpicie tradycyjne tworzenie listy zadań, listą zadań tworzoną automatycznie, zyskacie czas, a proces realizacji zadań i zarządzanie zadaniami staną się szybkie i proste. A co gdyby lista zadań nie tylko była tworzona automatycznie, ale również dynamicznie w miarę pojawiania się zadań?


Priorytetyzacja zadań i dynamiczna lista zadań pracowników

Sprawiając, że tworzenie list zadań odbywa się automatycznie, w czasie rzeczywistym, zgodnie z ustaloną przez Ciebie priorytetyzacją zadań, możesz łatwo, szybko i skutecznie delegować zadania do właściwych pracowników, a zarządzanie zadaniami zespołu przestanie być czasochłonne. W rzeczywistości robi to za Ciebie program do zarządzania zadaniami zespołu, a Ty ustalasz priorytety, w razie potrzeby wrzucasz pracownikom zadania poza kolejką i monitorujesz ich status. Aplikacja dba, aby Twój czas pracy i czas pracy Twoich pracowników były wykorzystane optymalnie, a konkretne zadania otrzymały odpowiednie osoby. Odciąża Cię to od obowiązku planowania, angażującego kontrolowania procesu realizacji zadań. Oprogramowanie przydziela pracownikom zadanie za zadaniem i także oni czują ulgę, że zostają odciążeni od potrzeby planowania. Oprogramowanie pilnuje, aby proces realizacji zadań przebiegał płynnie, szybko i w pełni komfortowo dla wszystkich członków Twojego zespołu, a Ty zostajesz odciążony od bieżącego zarządzania zadaniami, pojawia się poczucie kontroli - koniec z gaszeniem pożarów.


Strumień listy zadań to nie wszystko

Aby zarządzanie zadaniami zespołu było sprawne i wnosiło maksymalną wartość dla organizacji w postaci lepszej jakości i terminowości pracy, warto wykorzystać model organizacji pracy oparty o automatyczne przydzielanie zadań pracownikom w zgodności z ich kompetencjami i preferencjami. To również umożliwia omawiany tu program do zarządzania zadaniami. Taki program, wybierając zadanie z listy zadań dokonuje wyboru najlepszego aktualnie dostępnego pracownika do jego realizacji. Oprogramowanie pełni więc rolę optymalizatora zasobów i czasu pracy. Nieważne, jak nazwiesz ten program - wirtualny task manager, asystent do zadań bieżących, system IT do optymalizacji, czy aplikacja do zarządzania zespołem - możesz być pewny wykorzystania w pełni potencjału swojego zespołu myśl zasady: Be sure the job is DONE!

Zarządzanie i priorytetyzacja zadań

"O wiele mniej stresu — mam pewność, że priorytetowe zadania zostaną wykonane."

Katarzyna Fita
Dyrektor ds. Rachunkowości i Podatków