Realne wsparcie w modelu pracy hybrydowej

Miej pełną kontrolę nad swoim zespołem. Mogąc w łatwy sposób monitorować na bieżąco postęp prac, możesz być spokojny, że nic nie umknie Twojej uwadze.

Zobacz rozwiązania
Realne wsparcie w modelu pracy hybrydowej

Co możesz usprawnić?

Obawiasz się, że pracownicy nie zawsze mogą skoncentrować się na pracy, wykonując ją spoza biura.

Chcesz zawsze mieć szybki wgląd w bieżące statusy zadań wykonywanych przez członków zespołu, skądkolwiek pracują.

Dążysz do tego, żeby pracownicy realizowali nie tylko cele indywidualne, ale również cele całego zespołu.

W czym możemy Ci pomóc?

Zyskaj szybki podgląd na proces realizacji zadań

W czasie rzeczywistym monitorujesz ich statusy z jednego miejsca. Dzięki temu możesz bezzwłocznie reagować i minimalizujesz ryzyko wystąpienia pożarów oraz opóźnień.

Stwórz wspólną przestrzeń do pracy Twojego zespołu

Dzięki wirtualnej platformie współdzielenia zadań zespołu, osoby, które mają więcej czasu mogą pomagać innym, tak aby wszyscy grali na wspólny wynik zespołu. To ułatwi pracownikom wzajemne wsparcie i pozwoli wszystkim dostrzec stan realizacji celów zespołu.

Miej pewność, że Twoi pracownicy mają szczegółowe informacje na temat czasu pracy poświęconego na konkretne zadania

Dzięki temu są w stanie dostrzec marnotrawstwa i rozsądniej gospodarować czasem.

Wskutek pełnej automatyzacji rozdzielania zadań oraz braku potrzeby przygotowywania statystyk, wyciągając i konsolidując dane z różnych systemów transakcyjnych (statystyki i rzetelne dane gotowe od ręki), w ciągu kilku tygodni możesz uwolnić 9 proc. swojego czasu oraz czasu innych liderów. 

Sprawdź, ile dodatkowo czasu — liderów, a także pracowników liniowych — możesz uwolnić dzięki Harmodesk w tym krótkim okresie i na jakie dodatkowe korzyści możecie liczyć w ciągu kilku miesięcy. Skorzystaj z kalkulatora uwolnionego czasu, stworzonego na podstawie doświadczeń w ponad 500 zespołach Business Services oraz Back/Middle Office.

Monitorowanie pracy zdalnej i pracy hybrydowej

W modelu pracy zdalnej monitorowanie bieżących statusów realizacji zadań jest jednym z obszarów wymagających specjalnego podejścia i systemowego rozwiązania. Dotyczy to również takich czynności wykonywanych przez liderów, jak m.in. delegowanie zadań, czy ich priorytetyzacja.

Łatwo wyobrazić sobie sprawne zarządzanie hybrydowym zespołem, gdy zastosujemy systemowe rozwiązanie. Odpowiednie narzędzia, właściwie dobrane, są w stanie podnieść komfort zarządzania zespołem realizującym zadania w modelu pracy zdalnej i organizacji jego zadań, na nowy poziom.

Zobacz: Jak zorganizować pracę zdalną i hybrydową w Business Services lub Back / Middle Office?

Jak wykorzystać hybrydowy model pracy?

Ma to bezpośrednie przełożenie na KPIs związane z celami pracowników, które równocześnie, za pomocą tego samego narzędzia są w prosty sposób mierzone i mogą podlegać obiektywnej ocenie managera. Oprogramowanie do zarządzania zespołem w modelu pracy zdalnej jest oczywiście równie pomocne, a może jeszcze bardziej niezbędne, w przypadku pracy hybrydowej.

Umożliwia skuteczne wprowadzenie jednego miejsca do realizacji zadań wszystkich pracowników niezależnie, czy pracują z firmy (są fizycznie w biurze), czy oddają się pracy z domu (model pracy zdalnej). Praca hybrydowa, jako mieszany model pracy, może stać się więc, dzięki wykorzystaniu narzędzia, środowiskiem sprzyjającym wzrostowi terminowości, jakości i produktywności.

Zobacz: Narzędzie do pracy hybrydowej – oni wiedzą jak wybrać najlepsze.

Wsparcie w pracy hybrydowej

W przypadku modelu hybrydowego (jak również w pracy zdalnej), realizacja zadań przez pracowników wymaga odpowiedniego podejścia lidera i pracowników.  W środowisku spoza biura manager i pracownicy zderzają się z konkretnymi przeszkodami, jak np. nierówny dostęp do informacji, utrudnienia w sprawnej komunikacji wydłużające pracę, uzyskaniu szybkiego feedbacku (brak danych).

Eliminacja tych obiektywnych hamulców pracy zespołu jest możliwa dzięki zastosowaniu narzędzia, które dodatkowo jest dostępne online dla każdego pracownika, stając się kluczowym wsparciem lidera w modelu pracy zdalnej lub dla w pełni efektywnego wykorzystania korzyści z modelu hybrydowego.

Zobacz: Jak zorganizować pracę hybrydową, aby mieć wyniki i święty spokój?

Realne wsparcie w modelu pracy hybrydowej

"Kierownikom jest o wiele łatwiej — mają w jednym miejscu dane z wielu raportów i wielu źródeł."

Rafał Kozłowski
CFO, Wiceprezes