Standaryzacja procesów

Wyeliminuj poczucie chaosu i nieprzewidywalności. Wykorzystaj dane do identyfikacji wzorowo wykonanych zadań i wdrażaj najlepsze metody, jako nowe standardy w całym zespole.

Zobacz rozwiązania
Standaryzacja procesów

Co możesz usprawnić?

Masz wrażenie, że Twoi pracownicy o podobnych kompetencjach, różnią się pod względem efektywności, a Ty chcesz wykorzystywać sto procent potencjału każdego z nich.

Masz poczucie chaosu, nieprzewidywalności i dostrzegasz niedociągnięcia w organizacji pracy zespołu.

Wymagasz szybkich efektów zmiany i pewności, że zmiana będzie trwała, jednak nie chcesz eksperymentować na zespole i potrzebujesz sprawdzonego rozwiązania.

W czym możemy Ci pomóc?

Spraw, aby Twoi pracownicy realizowali zadania szybko i bezbłędnie

Dzięki danym identyfikujesz najsprawniej realizowane zadania i motywujesz ich wykonawców do dzielenia się know-how z resztą zespołu – zarówno doświadczeni, jak i nowi pracownicy zaczynają skutecznie realizować zadania w podobnym czasie.

Zyskaj pewność, że Twój zespół zawsze wykona pracę terminowo

System optymalnie i sprawiedliwie rozdziela zadania, a Ty na bieżąco nadzorujesz proces ich realizacji – możesz być pewny, że Twój zespół zrealizuje zadania niezależnie od zmian składu wynikających z absencji i wdrażania nowych pracowników.

Unikaj chaosu i zapewnij przewidywalność procesu

Mogąc szybko identyfikować wzorowo realizowane zadania, jesteś w stanie sprawnie wdrożyć najlepsze metody wypracowane przez pracowników, jako standardy w całym zespole – unikasz żmudnej drogi eksperymentowania metodą prób i błędów.

Dzięki eliminacji marnotrawstw, unifikacji i standaryzacji procesów biznesowych oraz wskutek stosowania najlepszych praktyk przez wszystkich członków zespołu możesz w perspektywie kilku tygodni uwolnić 5 proc. czasu swoich pracowników liniowych.

Sprawdź, ile dodatkowo czasu — pracowników liniowych, jak również Twojego i innych liderów  — możesz uwolnić dzięki Harmodesk w tym krótkim okresie. Zobacz również, na jakie inne korzyści możecie liczyć w dłuższym okresie. Skorzystaj z kalkulatora uwolnionego czasu, stworzonego na podstawie doświadczeń w ponad 500 zespołach Business Services oraz Back/Middle Office.

Skuteczna standaryzacja procesów w organizacji to klucz do sukcesu

Wśród Twoich pracowników są doświadczeni specjaliści, którzy przez lata zbierali doświadczenie i doszli do perfekcji w realizacji zadań, wypracowując najlepsze metody. Twój zespół składa się jednak również z pracowników, którzy nie zdążyli jeszcze nabyć takich umiejętności. Możesz czekać lata, aż dojdą do perfekcji w swojej pracy, możesz również zmotywować najlepszych pracowników, aby podzielili się z resztą pracowników, swoimi najlepszymi metodami pracy. Nie zawsze jest to proste i czasami nie jesteś w stanie liczyć na 100 proc. skuteczności w realizacji tych celów. Zobacz, jak wprowadzać LEAN w Business Services.

Co zrobić, aby najlepsi pracownicy chętnie dzielili się zdobytą wiedzą i doświadczeniem na temat swojej pracy z innymi członkami zespołu?

Jak łatwo zidentyfikować działania i obszary, w których konkretni pracownicy wiodą prym w zespole? Można mieć jak na tacy rzetelną informację, który członek zespołu, w czym jest najlepszy. Aby to osiągnąć, należy mieć rzetelne liczby umożliwiające ocenę terminowości, jakości i produktywności pracowników. Jak uzyskać takie rzetelne KPIs? Co zrobić, żeby zarządzanie i priorytetyzacja zadań stały się proste i intuicyjne? Należy mieć wiarygodne dane na temat czasu pracy pracowników poświęcanego na konkretne czynności, które posłużą jako podstawa do oceny procesów i pracy każdego członka zespołu.

Jak uzyskać wiarygodne dane na temat czasu realizacji zadań przez pracowników?

Umożliwia to pomiar czasu pracy, w którym chodzi o zebranie kluczowych danych na temat procesów, które realizują pracownicy podczas wykonywania codziennej pracy. Takie działania pomogą zidentyfikować najlepsze standardy, a po wprowadzeniu ich w całym zespole umożliwią wykorzystanie pełnego potencjału zespołu, ponieważ wszyscy pracownicy będą mieli wiedzę jak realizować cele według najlepszych standardów.

Jak wprowadzić najlepsze standardy w całym zespole?

Standaryzacja procesów odgrywa kluczową rolę w optymalizacji pracy w firmie. Dzięki standaryzacji jesteś w stanie sprawić, że praca jest realizowana zgodnie z najlepszymi metodami, działania podejmowane przez pracowników są zawsze skuteczne, cechuje je maksymalizacja parametrów opisujących terminowość, jakość i efektywność. Standaryzacja umożliwia realizację procesów dobrze za pierwszym razem (first time right), stanowi odzwierciedlenie metodyki LEAN (zobacz: wsparcie metodyki LEAN), jest kluczowa z punktu widzenia tworzenia wartości zespołu dla całej firmy i promieniuje na inne działy w firmie, dzięki czemu wprowadzający ją dział staje się wzorem dla innych działów (np. sprzedaży, wsparcia klienta).

Dzięki umiejętnej standaryzacji procesów wykorzystasz 100 proc. potencjału pracowników

Optymalizacja procesów i standaryzacja procesów idą w parze i stanowią dla zarządzających gwarancję najlepszego wykorzystania zasobów organizacji. Co istotne, wprowadzenie najlepszych standardów w organizacji nie musi odbywać się kosztem zespołu. Poprzez umiejętne i sprawdzone działania można skutecznie osiągnąć cele polegające nie tylko na utrzymaniu morale i motywacji pracowników, ale ich stymulacji. Zobacz, jak zwiększyć morale oraz skutecznie zadbać o wysoką efektywność i angażowanie zespołu.

Standaryzacja procesów

"Wypracowaliśmy sobie pewne standardy, co spowodowało, że praca teraz jest przyjemnością, a nie stresem, jak wcześniej."

Anna
Specjalistka